carlo-ancelotti-real-madrid-manager_3307129

Futbolli nuk luhet vetëm për para

Çdo ditë e më shumë, futbolli kinez po arrin të transferojë lojtarë të rëndësishëm nga klubet europiane. Oscar, John Obi Mikel dhe Carlos Teves janë emrat më të fundit që kanë vendosur ta vijojnë kar...
FILE - In this Oct. 14, 2016 file photo FIFA President Gianni Infantino stand between TV cameras as he attends a press conference after the FIFA Council meeting at the Home of FIFA in Zurich, Switzerland. FIFA will expand the World Cup to 48 teams, adding 16 extra nations to the 2026 tournament which is likely to be held in North America. President Gianni Infantino's favored plan — for 16 three-team groups with the top two advancing to a round of 32 — was unanimously approved Tuesday, Jan. 10, 2017 by the FIFA Council. (Ennio Leanza/Keystone via AP)

Zyrtare, Botërori me 48 kombëtare

FIFA ka marrë vendimin për të rritur numrin e skuadrave pjesëmarrëse në kampionatin botëror, ku duke nisur nga 2026 nuk do të jenë më 32 skuadra, por 48. Projekti i fushatës së Gianni Infantinos, tas...
0393288001463260456_filepicker

Ronaldo mesazh për fëmijët në Siri (VIDEO)

Ylli i futbollit të ditëve të sotme, fitues i 4 herë i “Topi i Artë”, Cristiano Ronado në llogarinë e tij në Twitter u ka dedikuar një video-mesazh fëmijëve që po vuajnë nga luftimet në Siri. “Kjo ës...