15-05-1024x658

Parashikimi i motit, e mërkurë 18 janar 2017

Vranësira dhe reshjet e shiut dhe dëborës do të mbeten prezent në vendin tonë edhe gjatë të mërkurës ku më të theksuara do të jenë në zonat jugore dhe juglindore të vendit. Herë pas here do të ketë e...
breguet-ndeg1160_marie-antoinette_0

Kalendari historik, 17 janar

17 Janari është dita e 17 e vitit, deri në fund të tij janë edhe 358 ditë. 1468 – Në Lezhë, vdiq Gjergj Kastrioti – Skënderbeu (63 vjeç), luftëtar, diplomat, burrë shteti, Heroi Kombëtar i shqiptarëv...
16001377_cytfb

Kursi i këmbimit valutor

Monedha                                       Blerje                                        Shitje USD                          ...
15-05-1024x658

Parashikimi i motit, e martë 17 janar 2017

Pjesa e parë e ditës do të jetë me vranësira dhe reshje shiu ku më të konsiderueshme do të jenë në veri dhe verilindje të vendit. Parashikohet që edhe pasditja të vijojë me të njëjtat kushte meteorol...
15-05-1024x658

Parashikimi i motit, e hënë 16 janar 2017

Edhe të hënën, vendi ynë do të dominohet nga masa ajrore të paqëndrueshme duke bërë që vranësirat dhe reshjet e dobëta të shiut dhe dëborës të jenë të pranishme por nuk do të mungojnë edhe intervalet...