A do e bëjë mrekullinë Leicester City?

leicester

Në fillim të kampionatit Leicester City ishte një skuadër ku të gjithë mendonin se do të garojë për të mbijetur.

Gjërat tashmë kanë ndryshuar. Leicester City ka lënë në hijë skuadrat e mëdha të Premier League dhe udhëheq kamionatin me 5 pikë më shumë se Tottenham.

Kur kanë mbetur edhe 4 ndeshje nga mbyllja e kampionatit të gjithë janë në pritje. A do e fitojë Leicesteri City kampionatin?

Trajnerit të Leicesterit i duhet të japë maksimumin dhe të motivojë lojtarët për ndeshjet e fundit, në mënyrë që të ruajë diferrencën e pikëve më vendin e dytë, Tottenhamin.

leicesterNdeshjet e mbetura të Leicester Cityt

Leicester City – Swansea City

Manchester United – Leicester City

Leicester City – Everton

Chelsea – Leicester City

 

 

519px-Tottenham_Hotspur.svgNdeshjet e mbetura të Tottenham

Tottenham – west Brom

Chelsea – Tottenham

Tottenham – Southampton

Newcastle – Tottenham

Pin It