Anwar El Ghazi nuk shkon te Milani

during the Dutch Eredivisie match between Ajax Amsterdam and ADO Den Hagg on August 30, 2015 in Amsterdam, Netherlands.

during the Dutch Eredivisie match between Ajax Amsterdam and ADO Den Hagg on August 30, 2015 in Amsterdam, Netherlands.

Anwar El Ghazi së fundmi u tha se ka bërë një parakontratë me ekipin e Milanit, por mesa duket ky i fundit nuk dëshiron të largohet nga Ajaxi.

Disa ditë më parë ish futbollisti i Interit, Andy van der Meyde, kërkoi nga lojtari që të mos shkojë në Milan e as në Itali.

Ai ka reaguar pozitivisht pas këtyre fjalëve duke folur edhe për të ardhmen. “Jam shumë i lumtur në Ajax dhe do të qëndrojë këtu”, ka thënë El Ghazi.

El Ghazi ka bërë 10 gola dhe ka asistuar një herë me fanellën e Ajaxit.

Pin It