Arsenal vs PSG, cfarë përplasje në “Emirates”

arsenal-vs-psg-match-preview-prediction-uefa-champions-league-group-a-23-novermber-2016

Ndeshja kryesore e mbrëmjes së sotme është padyshim ajo mes skuadrës londineze të Arsenal dhe parizienëve të PSG. Të dyja skuadrat e kanë prerë biletën për në fazën tjetër por sot do të luajnë për të përcaktuar vendin e parë në grup. Ndeshja e parë në Park De Princ u mbyll në barazim 1 me 1 por skuadra franceze shpërdoroi shumë duke u ndërshkuar në fund nga anglezët. Të dyja skuadrat pritet të hedhin në fushë formacionin më të mirë. Ekipi që fiton siguron matematikisht vendin e parë ndërsa në rast barazimi duhen pritur ndeshjet e fundit në grupin A. Të dyja skuadrat kanë nga 10 pikë dhe sfida e sotme do të jetë përcaktuese për pozicioonin final të të dyja ekipeve në grup. Më poshtë video me përmbledhje nga ndeshja e parë në Paris:

https://www.youtube.com/watch?v=WpwCD05D5tw

Pin It