Arsenali fitore për vendin e parë

10609458_1138858316160629_2299234705636117611_n

Topçinjtë kanë arritur të shënojnë fitore me rezultat 2-0 kundër Bournemouth për të kaluar përkohësisht në pozitën e parë.

Londinezët e dominuan ndeshjen nga fillimi deri në fund duke krijuar shumw raste para portës së Artur Boruc.

Pas disa rasteve të humbur mbrojtësi brazilian Gabriel shënoi me kokw nw minutwn e 27 në portën e polakut.

Në pjesë e dytë Arsenali kërkoi që ta gjejë golin e qetësisë por duhet tw priste deri në minutën e 63-të.

Një super aksion i filluar nga Ozil që bashkëpunoi bukur me Giroud dhe gjermani doli i vetëm para portierit ku nuk gaboi.

Me këtë fitore Arsenali kalon në vendin e parë me 39 pikë, një më shumë se Leicester City I cili do tw luaj me Manchester Cityn

Pin It