Arsene Wenger i befasuar me formën e Joel Campbell

LONDON, ENGLAND - OCTOBER 26:  Arsene Wenger, manager of Arsenal looks on during the Barclays Premier League match between Crystal Palace and Arsenal at Selhurst Park on October 26, 2013 in London, England.  (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka pranuar se është befasuar me formën e Joel Campbellit.

Mesfushori nga Kosta Rika u transferua tek Arenali në vitin 2011, por sezonet e para i kaloi si i huazuar, para se t’i ofrohej mundësia këtë sezon.

Lëndimet e lojtarëve Danny Welbeck, Alex Oxlade-Chamberlain dhe Theo Walcott ia hapën dyert Campbellit, derisa Wenger ka thënë se forma e tij e mirë në fitoren ndaj Olympiacosit në Ligën e Kampionëve, ia mundësuan atij që të zinte një vend në formacionin bazë.

Pin It