Arsnel kompleton transferimin e Elnenyt

Mohamed-Elneny-pi-ssm.vresize.1200.675.high.57

Arsenal e ka kompletuar transferimin e Mohamed Elneny nga Baseli për 5 milionë pound.

Egjiptiani do të bashkohet me klubin këto ditë dhe pritet të jetë i gatshëm për ndeshjen me Stoke Cityn.

Është trajneri Wenger që e ka konfirmuar kalimin e mesfushorit në Emirates.

“Elneny natyrisht që është bashkuar me ne. Ta shohim se a do të jetë gati për ndeshjen e së dielës”, ka thënë Wenger.

Ardhja e Elneny pritet t’i hap rrugën largimit të Mathieu Debuchy që kërkohet nga Roma.

Egjiptiani ka bërë 100 paraqitje me Baselin në Super Ligën Zvicerane duke fituare dhe trofe.

Pin It