Aubameyang nuk largohet nga Dortmundi

Aubemeyang

Klubi nga Bundesliga ka deklaruar se Pierre-Emerick Aubameyang nuk do të largohet nga Borussia Dortmund.

Shefi ekzekutiv i klubit gjerman Hans-Joachim Ëatzke ka thënë se ata janë të vendosur ta mbajnë sulmuesin e tyre në Dordmund. Ai gjithashtu ka theksuar se Borussia nuk mbahet vetëm nga një lojtarë por është puna e skuadrës ajo që ka sjellë suksesin.

26 vjeccari ka kaluar një formë të mrekullueshmë duke shënuar 24 gola në 23 ndeshje dhe kohët e fundit kishte aludime se mund të largohej drejt Arsenalit gjatë janarit për 42 milion paund.

Pin It