Besimtarët myslimanë festojnë Kurban Bajramin

Besimtarët myslimanë festojnë sot Kurban Bajramin Ceremonia e faljes u zhvillua në sheshin “Skënderbej”, Tiranë, ku mijëra besimtarë myslimanë falën namazin e Kurban Bajramit dhe qindra mijëra të tje...

Samsung hedh në treg ekranin e palosshëm

Gjiganti i teknologjisë “Smasung” njoftoi se në shtator do të hedhë në treg smartfonin e ri me ekran të palosshëm. Bashkë me të, kompania lider në teknologji synon të fusë internetin me shpejtësi 5G....

Shtypi i ditës, 29 Korrik 2019

Të nderuar lexues të Spektrum.al, në fotogalerinë e mëposhtme do të gjeni faqet e para të gazetave për ditën e sotme. Këto tituj pasqyrojnë zhvillimet kryesore të 24 orëve të fundit në Shqipëri, Koso...

E ardhmja e makinave është elektrike

Bloomberg New Energy pasi analizoi aktualitetin e makinave që përdoren sot për sot në botë, rezulton se numri i makinave elektrike është mjaft i vogël në krahasim me numrin e përgjithshëm. Por, duke ...

Evropa drejt një thatësire të pashmangshme

Në raportin e ri të kryer nga WWF dhe AB InBev, sinjalet nuk janë fare të mira përsa i përket Evropës dhe në veçanti Shqipërisë në kontekstin e thatësirës. Në këtë raport thuhet se menaxhimi i dobët ...

Shtypi i ditës, 25 Korrik 2019

Të nderuar lexues të Spektrum.al, në fotogalerinë e mëposhtme do të gjeni faqet e para të gazetave për ditën e sotme. Këto tituj pasqyrojnë zhvillimet kryesore të 24 orëve të fundit në Shqipëri, Koso...

Asensio humb sezonin ende pa filluar zyrtarisht

            Mbrëmjen e djeshme Reali i Madridit luajti kundër Arsenalit në kuadër të Internacional Champions Cup, ndeshje e cila në kohë të rregullt u mbyll me rezultati...

Shtypi i ditës, 24 Korrik 2019

Të nderuar lexues të Spektrum.al, në fotogalerinë e mëposhtme do të gjeni faqet e para të gazetave për ditën e sotme. Këto tituj pasqyrojnë zhvillimet kryesore të 24 orëve të fundit në Shqipëri, Koso...

Nis aksioni për prishjen e Teatrit Kombëtar

Policia e Tiranës ka rrethuar mëngjesin e ditës së sotme ambientet e Teatrit Kombëtar duke larguar njëkohësisht artistët dhe qytetarët e shumtë të cilët janë kundër prishjes së tij. Ndërkohë që Polic...