Barcelona kalon në gjysmëfinale (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar në gjysmëfinale të Copa del Rey.

Barcelona ka mposhtur edhe ndeshjen e dytë Athletic Bilbaon me rezultat 3:1 dhe me rezultat të përgjithshëm 5:2, për të siguruar një vend në gjysmëfinale të Copa del Rey.

Barcelona ka qenë në disavantazh nga pjesa e parë, me golin e shënuar nga Williams, por ka arritur që në pjesën e dytë të kthej rezultatin në të mirë të saj.

Luis Suarez, Gerard Pique dhe Neymar shënuan tre golat për skuadrën e tyre.

Barcelonë është skuadra e dytë që kualifikohet në gjysmëfinale, pasi më herët u kualifikua edhe Celta Vigo që eliminoi Atletiico Madridin.

barcelona-n-euml-gjysm-euml-finale-video_21453933189_hd

Pin It