Barcelona poker ndaj Betis

MESSI-SUAREZ-NEYMAR

Me dy gola të Suarez (46′, 83′) një të Messit (33′) dhe një autogol (29), Barcelona ka fituar me rezultatin 4-0 ndaj Betis.

Një provë e lehtë kjo për barcelonën e cila ngjitet në vendin e parë në renditje me 38 pikë, madje duke patur një ndeshje më pak të luajtur.

Barcelona e dominoi pothujse të gjithë lojën por edhe Betis pati disa raste. gjithashtu Neymar humbi një penallti në minutën e 29.

Pin It