Basha në Burrel: Vendi ne krize ekonomike e papunësi

vlcsnap-2016-03-09-14h51m03s121-640x340

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vijoi turin e tij te takimeve me qytetaret ne Burrel. Ai deklaroi se vendi është zytur ne krize ekonomike e papunësi, dhe mbi popullin po rendojnë taksat dhe rritja e çmimeve.
Kreu i te djathtëve deklaroi se Partia Demokratike është e gatshme te sjelle ndryshimin përmes politikave qe nxisin ekonominë dhe punësimin. Gjate takimit me banore te zonave te ndryshme te Burrelit, këta te fundit, kane ngritur shqetësimet ne lidhje me vështirësitë ekonomike dhe pamundësinë e pagesës se detyrimeve ndaj shtetit.

Pin It