Sallatë me rukola dhe mjaltë

Një sallatë me rukola dhe me mjaltë, mund të jetë shoqëruese shumë e mirë për vaktet tuaja. Përveç vlerave ushqyese, përgatijes së shpejtë, shija e tyre kombinohet më së miri. Përbërësit: Gjysmë filx...

Fruti që pastron enët tuaja të gjakut

  Kuzhina është shpëtimi jo vetëm i stomakut tuaj, por në të ardhmen edhe të  sëmundjeve kardiovaskulare . Një studim i ri i botuar në revistën “Atherosclerosis” konfirmon se ekstraktet e shegës...

Pesë këshilla si ta largoni ujin e tepërt nga organizmi

Trupi i një të rrituri ndodh që të mbledh lëngje të tepërta madje deri në shtatë litra. Për ta larguar ujin e tepërt duhen ndryshuar mënyra në të ushqyer dhe jetë. Për ekuilibër dhe sasi të mjaftuesh...