Njoftim i KMSH-së në lidhje me epideminë COVID-19

Të nderuar besimtarë dhe besimtare! Të gjithë jemi të vetëdijshëm për seriozitetin dhe përmasat mbarëbotërore që ka marrë epidemia e virusit COVID-19. Feja Islame i jep rëndësi të madhe shenjtërisë s...

KORE E JUGUT – Frenohet përhapja e COVID-19

Përhapja e koronavirusit vazhdon të frenohet në Korenë e Jugut, një nga vendet më të goditura nga COVID-19. Rastet e reja të regjistruara dje (e hënë) janë 131, nga 248 pardje (e diel), nga 367 të sh...

Rreth koronavirusit

Nisur nga situata e krijuar po ndajme me ju disa Informacione te qarta, te thjeshta dhe te kuptueshme nga te gjithe qe pershkruajne saktesisht cfare eshte virusi, si kalon nga nje person tek tjetri d...

Masat kundër koronavirusit

Organizata Botërore e Shëndetësisë iu ka bërë thirrje të gjitha shteteve që të përgatiten për rastet e mundshme të koronavirusit që mund të arrijnë. Kjo thirrje është bërë pasi në Kinë janë konfirmua...

Dita Botërore e Dëgjimit

MOS LEJO QË HUMBJA E DËGJIMIT TË TË KUFIZOJË! Ky është apeli që Instituti i Shëndetit Publik (ISHP) bën në Ditën Botërore të Dëgjimit. Humbja e dëgjimit është një çështje e rëndësishme shëndetësore m...

Parashikimi i motit, e premte 6 mars 2020

Moti sot parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se në orët e mesditës do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët në ekstremet veriore dhe jug...