Si duhet të bëhet ngrirja e boronicave dhe manaferrave

Manaferrat dhe boronicat janë dy nga frutat e pyllit më të pasura në vlera, vitamina, antioksidantë dhe minerale. Antioksidantët janë të domosdoshëm për organizmin sepse luftojnë radikalet e lira të ...

Zbuloni llojet më të mira të fiqve

Nga të gjithë produktet, fiqtë janë ato që ngjallin më shumë kujtime veçanërisht nga fëmijëria teksa shumë prej nesh kacavirreshin nëpër pemë për të mbledhur fiq. Por, ajo që nuk dinim e ndoshta shum...

Covid-19 ngre sërish alarmin, sot priten masa te reja

Në dy ditët e fundit janë regjistruar 78 raste të reja me koronavirus, çka ka alarmuar autoritetet. Sot në orën 15:00 pritet të mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve dhe për shkak të situatës alarman...