Nejmar, plot 10 javë jashtë fushave

Klubi Parizien (PSG) bëri të ditur sot në formë zyrtare gjendjen e yllit brazilian. Dëmtimi që mori Nejmar gjatë përballjes ndaj Strasburgut në kupën e Francës kërkon ndërhyrje kirurgjikale dhe do ta...

Super stadiumet e Botërorit 2022

Disa muaj pas përfundimit të botërorit Rusi 2018, gjithë sytë janë kthyer nga Katari, vendi që pritet të organizojë ngjarjen më të madhe sportive në vitin 2022. Ky vend i vogël do të jetë i pari nga ...

Ronaldo, “mbreti” i ri në Serie A

Që nga transferimi i tij i bujshëm te Juventus, Cristiano Ronaldo nuk e ka gjetur ende golin. Edhe pse ka luajtur si titullar si ndaj Chievo Veronës në javën e parë hapëse të Serie A po ashtu edhe nd...

Strakosha në radarët e zikaltërve

Samir Handanoviç nuk është më i njëjtëi. Gabimet e fundit në portën e zikaltërve që i kushtuan edhe barazimin ndaj Torinos duket sikur e kanë vënë në dyshim të ardhmen e Sllovenit. Pas një merkatoje ...

Çfarë po ndodh me Jose Mourinhon?

Trajneti i Manchester United doli para mediave mbrëmjen e djeshme për të analizuar humbjen e radhës ndaj Tottenham, duke i pyetur gazetarët se cila ishte me e rëndësishme për ta, loja brilante apo re...

Efekti Cristiano Ronaldo në rritjen e Juventusit

Tashmë është konfirmuar: Cristiano Ronaldo lë Real Madridin pas 9 sezoneve të suksesshëm me mbretërit e Europës. Fituesi 5 herë i topit të artë i’u bashkua zonjës së vjetër dhe shuma që u pagua nga k...

Kroaci – Angli, hapi i fundit drejt finales

Pas triumfimit të Francës në superfidën ndaj Belgjikës me rezultatin e pastër 1:0 në stadiumin Luzhniki të Moskës, gjelat e Deschamps presin finalistin e radhës, emrin e të cilit do ta mësojmë sot në...