Neymar në Madrid? Shpresoj të qëndrojë me ne

Thiago Silva nuk e di nëse Neymar do të largohet nga PSG për të kaluar në Real Madrid. E ardhmja e Neymar është e paqartë, edhe pse vetëm gjashtë muaj më parë u largua nga Barcelona për të kaluar në ...

Armand Duka rizgjidhet në krye të FSHF-së

Armand Duka është rizgjidhet president i Federatës Shqiptare të Futbollit. Në raundin e dytë Duka mori 38 vota, ndërsa Bashkim Fino mori vetëm 24 vota. Ne raundin e parë asnjëri prej kandidatëve nuk ...

Nëse flet keq për Real Madridin shet më shumë

Gjatë konferencës për shtyp para ndeshjes së radhës në kuadër të La Ligas kundër Villarreal, numri 1 i Real Madrid-it duket sikur ka shpërthyer para mediave duke i akuzuar këto të fundit me preteksti...

Copa Del Rey, hidhet shorti i çerekfinaleve

Ashtu siç ishte vendosur më parë nga Federata Spanjolle Futbollit, sot në orën 12:30 është hedhur shorti i çerekfinaleve të Copa Del Rey, kompeticion në të cilin deri në këtë fazë janë kualifikuar ek...

Klasifikimi aktual në 5 ligat kryesore të Evropës

Fundjava që lamë pas solli mjaft ndryshime në arenën e futbollit evropian teksa u luajtën ndeshjet e xhiros së 17 në Spanjë dhe Gjermani, 19 në Francë, 20 në Itali dhe 22 në Angli. Jemi ende në muaji...

Zyrtare: Chelsea transferon Ross Barkleyn

Pasi kaloi me sukses vizitat mjekësore në klubin londinez, mesfushori i cili deri më tani luante për “Tre Luanët” u zyrtarizua si transferimi i parë i muajit Janar për shifrën e 17 mln eurove dhe ku ...

Ausilio i sigurtë: Icardi qëndron

I pyetur rreth transferimit të Gerard Deulofeu në San Siro, Piero Ausilio tregon për mediat se klubi zikaltër po e vëzhgon me interes situatën e tij, edhe pse ende nuk kanë bërë një ofertë zyrtare dr...

Top 3-ja e golashënuesve më të mirë të 2017-ës

Teksa vitit kalendarik 2017 po i vjen fundi, gara për golashënuesin më të mirë ndërmjet Leo Messit, Cristiano Ronaldos dhe Robert Lewandowskit mbetet e hapur, pasi të 3 yjet e njohur të futbollit eur...