Ronaldo reagon ndaj Capellos

“Fenomeni” Ronaldo ka reaguar menjëherë. Ish-sulmuesi brazilian u përgjigjet me tone të ashpra kritikave të Fabio Capellos, që në fillim të javës kishte kujtuar se në kohën kur drejtonte Realin, Rona...

Formacioni i mundshëm: Real Madrid – Real Sociedad

Real Madrid dhe Real Sociedad do të përballen nga ora 16:00, në Santiago Bernabeu, në kuadër të xhiros së shtatëmbëdhjetë të La Ligës. E përditshmja sportive madrilene, Mundo Deportivo, ka publikuar ...

Formacioni i mundshëm: Barcelona – Real Betis

Barcelona dhe Betisi do të përballen nga ora 20:30, në Camp Nou, në kuadër të xhiros së shtatëmbëdhjetë të La Ligës. E përditshmja sportive madrilene, Mundo Deportivo, ka publikuar formacionet e mund...

Leicester barazon pa gola me Cityn

Leicester City ka barazuar në shtëpi ndaj Manchester Cityt me rezultat 0-0. Ishte një ndeshje e mirë, me raste nga të dy anët, posaçërisht nga mysafirët, por fatkeqësisht pa gola. Shansi i parë konkr...

De Biasi refuzon milionat, besnik ndaj Shqipërisë

Trajneri i Kombëtares Shqiptare të Futbollit në një intervistë ekskluzive për Supersport, ku bën bilancin e 2015 Kuqezi, përkundër spekulimeve të ndryshme mediatike, garanton se e ardhmja e tij është...

Benitez shton armiqtë

Rafa Benitez ka bërë edhe një ‘armik’ në skuadrën e Realit të Madridit. Prestigjozja spanjolle, ‘Mundo Deportivo’ ka publikuar një video nga stërvitja e fundit e Realit të Madridit, ku Ra...

Shaqiri në formacionin e javës në Premier League

Në xhiron e 19 në Premier League, Xherdan Shaqiri ka bërë një paraqitje fantastike kundër Evertonit, duke u zgjedhur në formacionin e javës në Premier Ligë nga e përditshmja britanike The Telegraph. ...

Wenger: Ozil është më i miri

Mesut Ozil po zhvillon sezonin më të mirë në karrierë dhe mbyllja e vitit ishte perfekte, me një asistim dhe një gol fantastik në fitoren 2-0 të Arsenalit ndaj Bournemouthit. Tani trajneri Arsen Weng...

Jovetic: Asnjë problem me Mauro Icardin

Stevan Jovetic ka thënë se nuk ka asnjë problem me Mauro Icardin. Malazezi ka folur para ndeshjes miqësore që zhvillohet nesër në Doha kundër Paris Saint-Germainit. “Marrëdhenjet me Icardin? Ai është...

Isco drejt Manchester City-t

Mesfushori i Real Madrid, Isco flitet se është jo i lumtur me minutat që ka në dispozicion nën drejtimin e Rafa Benitezit dhe pritet të largohet. Pas një sezoni të mirë që kishte nën drejtimin e Carl...