United – Chelsea, spektakël pa gola

Machester United dhe Chelsea kanë barazuar në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të xhiros së 19-të të  Premier League. Të dyja skuadrat dhuruan spektakël dukë goditur shtyllat por falë performancës mjaf...

Reali e pranon vendimin e CAS-it por nuk dorëzohet

Real Madridi ka bërë një deklaratë zyrtare në lidhje me refuzimin e ankesës të bërë nga klubi për pezullim nga Copa del Rey. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS), ka refuzuar ankesën e Real Madrid, li...

Real Madrid humb apelin, eleminohet nga Copa del Rey

Gjigantët spanjoll janë pezulluar nga Copa del Rey pasi gabimisht kanë futur në lojë Denis CHERYSHEV në fitoren 3-1 ndaj Cadiz. Apeli i Real Madridit, që të anullohet eliminimi i tyre në Copa del Rey...

Klubet e mëdha në garë për Fabregas

Cesc Fabregas mund të largohet nga Chelsea në fund të këtij sezoni. Marrëdhëniet jo të mira të tij me klubin kanë bërë që shumë skuadra të hidhen në sulm për shërbimet e tij gjatë qershorit. Bayern, ...

Premier Ligue: Luhen sfidat e fundit për këtë vit

Në Premier Ligue akoma nuk kanë përfunduar përballjet për këtë vit. Sot luen 8 sfida ku ndër të tjerat spikat ajo mes Manchester United dhe Chelsea. Ndeshjet e kësaj jave janë të fundit për këtë gjys...

Milani sakrifikon për Axel Witsel

Milani është i vendosur ta transferojë yllin e Zenit St Petersburgut, Axel Witsel. Rossonerët e kërkuan belgun gjatë verës por nuk ia dolën që të siguroninshërbimet e tij. Sipas Il Corriere dello Spo...

Partizani shkarkon Sulejman Starovën

Partizani ka shkarkuar trajnerin Sulejman Starova, për shkak të rezultateve jo të mira në ndeshjet e fundit. Gjithashtu mësohet se një lëvizje e tillë vjen edhe në kuadër të riorganizimit të struktur...

Mourinho trajner i kombëtares Angleze..?!

Sipas mediave angleze, Murinjo i ka shprehur disa të afërmve të tij, dëshirën për të drejtuar kombëtaren e Anglisë në Euro 2016. Në karrierën e tij, trajnerin portugez nuk ka marrë në dorë asnjë komb...