Milan shkon në çerekfinale të Kupës së Italisë

Milan ka arritur të fitoj 0:2 përballë Sampdorias, e cila ka luajtur për 30 minutat e fundit të ndeshjes me vetëm 10 lojtarë. Për Milan shënuan Niang dhe Bacca. Kjo ishte ndeshje e vlefshme për 1/8-t...

Juventus – Bayern, reagojnë drejtuesit

Menjëherë pas hedhjes së shortit në Nion ka patur reagime nga të drejtuesit e të dy klubeve. Trajneri i klubit gjerman, Pep Guardiola, ka deklaruar se Juventusi është një nga ekipet më të mëdha në Eu...

Garcia: Reali është favorit

Roma do të përballet me Real Madridin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, ndërsa trajneri i “verdhekuqve”, Rudi Garcia, e ka të qartë se Real Madridi është favorit për duelin e Ligës ...

UEFA “bashkon” Kosovën me Shqipërinë

Në Europianin e Francës do të jenë edhe tifozët nga Kosova. Nëse deri dje kishte kushtëzime të qarta, të posedoje pasaportë shqiptare, ose të ishe rezident në Shqipëri, që të kishe të drejtën për të ...

Përballje interesante edhe në Euroropa League

Në Nion të Zvicrës është hedhur edhe shorti i Euroropa League. Raundi i 1/32-ve ka rezervuar përballje shumë interesante. Sfida më e ndezur do të jetë ajo mes Dortmundit dhe Portos. Verdhezinjtë i pr...

Përballje spektakolare në Champions

Short i frikshëm në Nion për Juventusin dhe Arsenalin. Nënkampionët e Europës do të përballen me Bayernin e Mynihut, ndërkohë që Arsenali me Barcelonën.  Një short “ferri” dhe për Romën e...