Parashikimi i motit, e enjte, 19 shtator 2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se sot moti do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme. Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura. Reshjet e shiut do të bëhen prezent që ...

Moti e hënë 26 Gusht 2019

Sipas MeteoAlb,  Sot do të jemi në ndikimin e motit të kthjellët në bregdet dhe me kthjellime e vranësira të shpeshta në zonat e ulta dhe malore, të cilat gjatë mesditës do të sjellin rrebeshe shiu t...

Shtypi i ditës, 29 Korrik 2019

Të nderuar lexues të Spektrum.al, në fotogalerinë e mëposhtme do të gjeni faqet e para të gazetave për ditën e sotme. Këto tituj pasqyrojnë zhvillimet kryesore të 24 orëve të fundit në Shqipëri, Koso...

Kalendari historik, 26 mars

26 Marsi është dita e 85 e këtij viti, deri në fund të tij janë edhe 280 ditë. Ngjarje 1904 – Lindi Joseph Campbell, mytologist amerikan, shkrimtar dhe pedagog i njohur për punën e tij në mitologjinë...

Kalendari historik: 25 mars

1801 – Vdiq poeti gjerman Novalis,  28 vjeç. Emri i tij i vërtetë ishte Georg Philipp Friedrich Freiherr von Hardenberg, autor dhe filozof i romantizmit të hershëm studioi për jurist në Leipzig; past...

Moti, e premte 1 mars 2019

Orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe vranësira kalimtare. Por më të dendura vranësirat mbeten në juglindje gjatë paradites. Mesdita sjellë shtim të vranësirave dhe në zonat Lindore, ndër...