“Tirana Lexon”, nis maratona e leximeve në kryeqytet

“Tirana Lexon”, një nismë që ka nisur 3 vjet më parë në kryeqytet, rikthehet edhe këtë vit si një përpjekje për të çuar librin tek publiku. “Pasaporta jonë më e mirë është kultura”, deklaroi të enjte...

Pas shtatë muajsh negociata Holanda formon qeverinë

Pas shtatë muajsh nga data e zgjedhjeve, Holanda është gati të formojë qeverinë e re. Më 15 mars Paria Popullore për Liri dhe Demokraci e kryeministrit aktual Mark Rutte fitoi 33 mandate në parlament...

Parashikimi i motit, e shtunë 30 shtator 2017

Paraditja vijon me kthjellime e vranësira kalimtare në veri dhe një pjesë të qendrës ndërsa vranësira më të shpeshta do të ketë në jug dhe zonat malore ku priten edhe shira të izoluar. Pjesa e dytë e...

Parashimi i motit, e enjte 7 shtator 2017

Gjithë territori mbetet në kushtet e motit të kthjellët deri në mesditë kur shfaqen vranësira kalimtare në zonat malore veriore – verilindore. Pasditja dhe mbrëmja do të vijojnë nën ndikimin e ...