Parashikimi i motit, e enjte 31 gusht 2017

Paraditja mbetet me kthjellime në zonat Veriore dhe Qendrore ndërsa vranësira kalimtare do të ketë në zonat Jugore të vendit. Pjesa e dytë e ditës, do të vijojë nën ndikimin e kthjellimeve në zonat v...

Parashikimi i motit, e enjte 24 gusht 2017

Zonat bregdetare dhe të ulëta paraqiten me mot të kthjellët ndërsa kthjellime dhe vranësira kalimtare do të ketë në zonat malore veriore gjatë orëve të mesditës. Pjesa e dytë e ditës do të vijojë me ...

Parashikimi i motit, e dielë 16 korrik 2017

Zonat bregdetare dhe të ulëta paraqiten me kthjellime dhe vranësira kalimtare ndërsa vranësira të dendura dhe të shpeshta, do të ketë në zonat malore deri në mesditë kur vranësirat sërish fuqizohen. ...

Parashikimi i motit, e premte 14 korrik 2017

Kthjellimet dominojnë bregdetin dhe zonat e ulëta ndërsa në zonat malore do të ketë vranësira të shpeshta. Pjesa e dytë e ditës vijon me kthjellime dhe vranësira kalimtare në zonat bregdetare e të ul...

Parashikimi i motit, e enjte 13 korrik 2017

Kthjellimet dominojnë të gjithë vendin deri në mesditë kur në zonat veriore do të ketë zhvillim të vranësirave dhe mundësi për shira të izoluar. Pjesa e dytë e ditës, vijon me kthjellime në bregdet d...

Studimi i fundit: Kafja të zgjat jetën

  Për kafenë është folur shumë, kjo pije ka qënë objekt debati shumë herë. Kafeina, është shkaktarja për rritjen e presionit të gjakut, shtimit të rrezikut për atak kardiak tek të rinjtë, pagjum...

Parashikimi i motit, e martë 11 korrik 2017

Kthjellimet do të dominojnë të gjithë territorin deri në mesditë kur në ekstremin verior dhe zonat verilindore do të shfaqen edhe vranësira kalimtare. Pasditja dhe mbrëmja, vijojnë me dominim të kthj...

Parashikimi i motit, e enjte 6 korrik 2017

Pjesa e parë e ditës do të jetë në ndikimin e motit të kthjellët dhe temperaturave të larta në të gjithë vendin tonë me përjashtim të zonave lindore në të cilat do të ketë vranësira të lehta e kalimt...

Parashikimi i motit, e mërkurë 4 korrik 2017

Vendi ynë do të dominohet nga masa ajrore të qëndrueshme të cilat do të ndikojnë mot kryesisht të kthjellët. Here pas here do të ketë vranësira të lehta e kalimtare, më të dukshme në ekstremin verior...

Parashikimi i motit, e hënë 3 korrik 2017

Edhe dita e hënë, do të karakterizohet nga kushte të qëndrueshme të motit duke bërë që kthjellimet të jenë dominante. Herë pas here do të ketë zhvillim të vranësirave konvektive duke rrezikuar shira ...