Chelsea kalon në fazën tjtër të FA Cup

chelsea-vazhdon-tutje-n-euml-kup-euml-video_hd

Chelsea është kualifikuar për në fazën tjtër në FA Cup duke mposhtur Scunthorpe United me rezultat të pastër 2:0.

Diego Costa dhe talenti i ri i skuadrës Loftus-Check kanë shënuar nga një gol në të dy pjesët, për kualifikimin tutje të skuadrës së tyre.

Kjo ishte një ndeshje tjetër e mirë për Chelsea, e cila ka ndryshuar fytyrën e saj që prej ardhjes së trajnerit Guss Hiddink.

https://www.youtube.com/watch?v=VvExZujZVVs

Pin It