Chelsea kërkon me ngulm Iscon  

<> at Estadio Santiago Bernabeu on October 31, 2015 in Madrid, Spain.

Duket se Chelsea e ka seriozisht tentativën për mesfushorin e Real Madridit, Isco.

Isco i ishte bashkuar Los Blancos në vitin 2013 nga Malaga për 22 milionë paund, por në tre vitet e tij në Bernabeu, spanjolli ka pasur shumë probleme.

Sipas Evening Standard, londinezët janë duke përgatitur një ofertë të re, e cila piret të jetë rreth 35 milionë euro.

Por, për 23-vjeçarin është interesuar edhe Manchester City dhe në ditët e ardhshme pritet edhe oferta nga Citizens.

Isco te Reali ka shënuar 13 gola në 78 ndeshje.

Pin It