City hap thesin, 168 milion euro për 3 lojtarë

DORTMUND, BERLIN - MAY 14:  Pierre-Emerick Aubameyang of Dortmund looks on during the Bundesliga match between Borussia Dortmund and 1. FC Koeln at Signal Iduna Park on May 14, 2016 in Dortmund, Germany.  (Photo by Boris Streubel/Bundesliga/DFL via Getty Images )

Trajneri Pep Guardiola ka kërkuar  investime të tjera për përforcimin e skuadrës. Sipas tabloidit “Daily Mirror”, “citizens” janë gati të shpenzojnë 168 milionë euro për blerjen e 3 futbollistëve.

Një prej emrave që  është shënuar në listën e dëshirave të trajnerit Guardiola është ai i Hektor Bellerin, kartoni i të cilit te Arsenali vlerësohet 45 milionë euro. Mbrojtësi i ri i “topçinjve” është vënë edhe në shenjën e Barcelonës, ku ai është i formuar si futbollist.

Futbollisti i dytë në listën e objektivave të Man. City është Leonardo Bonucci dhe ky nuk është aspak një lajm i ri. Vlera e kartonit të mbrojtësit italian arrin deri në 68 milionë Euro, shifër të cilën është gati ta paguajë edhe skuadra e Chelseat për ta sjellë në “Stamford Bridge”.

Por luftën më të madhe duket se City do ta bëjë me Realin e Madridit. Klubi anglez ka vënë në shënjestrën e tij edhe Pierre Emerick Aubameyang në gjurmët e të cilit është vënë prej kohësh klubi “merenges”. Vlera e kartonit të Aubameyang arrin deri në 56 milionë euro.

Pin It