De Biasi shpall listën zyrtare të Euro 2016

lista

Trajneri Gianni De Biasi ka shpallur sot në mbrëmje listën me 23 futbollistë të cilët do të jenë të pranishëm në finalet e Kampionatit Europian “Francë 2016”. Pas darke trajneri dhe stafi kanë lajmëruar një mbledhje në orën 21.30. Atje trajneri i komunikuar skuadrës emrat, që ai ka përzgjedhur për në Francë. Siç pritej, lista e trajnerit do të linte në “shtëpi” katër futbollistë.

Trajneri i ka falenderuar ata për gatishmërinë dhe përkushtimin e treguar gjatë këtyre ditëve të përgatitoreve, duke theksuar se pavarësisht zgjedhjes ata janë pjesë e ekipit kombëtar. Ai do te dale neser ne konferencë për shtyp.

Ja lista e futbollistëve që shkojnë në Francë:

 1. Etrit Berisha
 2. Orges Shehi
 3. Alban Hoxha
 4. Elseid Hysaj
 5. Lorik Cana
 6. Arlind Ajeti
 7. Mërgim Mavraj
 8. Naser Aliji
 9. Armir Lenjani
 10. Ansi Agolli
 11. Frederik Veseli
 12. Andi Lila
 13. MIgjen Basha
 14. Ledian Memushaj
 15. Burim Kukeli
 16. Taulant Xhaka
 17. Ergys Kaçe
 18. Armir Abrashi
 19. Odise Roshi
 20. Bekim Bala
 21. Shkëlzen Gashi
 22. Sokol Cikalleshi
 23. Armando Sadiku
Pin It