Dëmtohet Jordi Alba, ndaj Shqipërisë luan Monreal

alba

Jordi Alba është lënduar në sfidën ndaj Italisë dhe kështu nuk do të luajë ndaj Kombëtares së Shqipërisë.

Në vend të tij trajneri Julen Lopetegui ka ftuar Nacho Monrealin e Arsenalit.

Vlen të theksohet se ky takim është në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Rusia 2018’.

Në Grupin G është Shqipëria ajo që prinë me gjashtë pikë pas dy takimeve.

Pin It