Dënohet Kondogbia dhe Zarate

kondogbia

Komisioni i Disiplinës në Serinë A, ka dënuar me 3 ndeshje mos lojë sulmuesin e Fiorentinës, Mauro Zarate dhe me 2 të tjerë mesfushorin e Interit, Geoffrey Kondogbia.

Zarate është përjashtuar në fund të takimit pas vonimit të ndeshjes, ndërsa Kondogbia pas përfundimit të takimit ironizoi me gjygjtarin e ndeshjes. Kujtojmë se ndeshjen e fitoi Fiorentina me rezultatin 2:1.

Pin It