“Derby della Madonnina”, rekord fitimesh për një ndeshje të Serie A

Derby della Madonnina është vendosur për të arritur një numër rekord të shikuesve televiziv, me Nerazzurrët që do të fitojnë katër milionë euro nga shitja e biletave dhe marketingu.

Raportet sugjerojnë se rreth 862.000.000 njerëz janë vendosur për të shikuar këtë ndeshje e cila zhvillohet nesër(shtunë) nga 12:30, për herë të parë në këtë orar.

Kjo do të përshtat shikuesit në Lindje apo më saktë në Kinë me interesin që ka arritur kulmin pas marrjes së djeshme të Milanit nga një konsorcium që drejtohet nga Yonghong Li dhe Interi në pronësi nga grupi kinez Suning.

Sipas Gazzetta dello Sport, të dy palët janë të vendosur për të marrë të ardhura prej katër milionë euro nga ndeshja, duke mposhtur 3.9 milionët e fituara nga Interi gjatë lojës së tyre në shtëpi me Juventusin shtatorin e kaluar.

Gjasat janë që kjo përballje  mund të shndërrohet në sfidën më të ndjekur, falë 39 platformave digjitale që do ta transmetojnë.

Pin It