Dhimbja e gjymtyrëve lidhet edhe me ushqimet që konsumojmë

nintchdbpict000253847984-640x427

Shpeshherë kemi dhimbje të gjymtyrëve dhe shkaqet kryesore të dhimbjeve të gjymtyrëve janë artriti, thyerja e kockave, muskujt e tendosura. Ndër to faktor tjetër janë edhe ushqimet që konsumojmë.

Revista Amerikane “Clinical Nutrition” publikoi një studim në vitin 2014, i cili tregoi se këto ushqime mund të kontribuojnë në shfaqjen e artritit reumatoid tek femrat.

Ndaj, përdorni mjaltë ose stevia dhe shmangni ëmbëlsirat, pijet e gazuara, drithërat me sheqer dhe pastat e ndryshme. Mishi i kuq mund të përkeqësojë dhimbjen dhe inflamacionin. Sipas një studimi të vitit 2014 të kryer në Akademinë Kombëtare të Shkencave, mishi i kuq mbështet rritjen e kancerit dhe përkeqëson inflamacionin.

Burimi:Healthy food house

Pin It