Dortmund tjetër hap falls jashtë fushe, Eintraht Frankfurt e mposht 2 me 1. Video:

sad2110s_620_438_100

Dortmund ka hedhur një tjetër hap falls jashtë fushe duke u mundur nga skuadra e Frankfurtit me rezultatin 2 me 1. Rendimenti jashtë fushe këtë sezon ka qenë shumë i dobet për djemtë e Tuhelit të cilët i largohen dhe më shumë luftës për titull dhe pas kësaj disfate e gjejne veten në vendin e 6 momentalisht. Me këtë fitore Frankfurt është ngjitur në vendin e 3-të vetëm 1 pikë pas Bayernit të Mynihut dhe 7 pas Lajpcigut. Golat e ndeshjes u shënuan nga Hustzi dhe Seferovic për vendasit dhe Aubameyang për miqtë. Më poshte video me rastet dhe golat e ndeshjes:

https://www.youtube.com/watch?v=uf-c3y7orFU

Pin It