Dy tërmete gjatë natës, zhvendoset epiqendra

Gjatë natës janë ndjerë sërish lëkundje tërmeti. Instituti i Gjeoshkencave ka regjistruar lëkundje në Peqin dhe Gjirokastër, ndërkohë që një ditë më parë epiqendra ishte sërish në Gjirin e Lalzit.

Për fat tërmetet nuk kanë qenë të fortë. Ai në Peqin me magnitude 2.4 ballë dhe ai në Gjirokastër me magnitudë 2.2 ballë i shkallës rihter.

Pin It