Dybala besnik ndaj Juventusit

Argentinian forward of Juventus Paulo Dybala (C) celebrates after scoring the 1-0 goal lead during Italian Serie A soccer match between Juventus and Atalanta at the Juventus stadium in Turin, 25 October 2015. ANSA / ANDREA DI MARCO

Paulo Dybala ka konfirmuar se është afër rinovimit të kontratës me Juventusin duke hedhur poshtë spekulimet që e lidhin me një kalim te Barcelona.

Argjentinasi, i cili ndodhet në detyrë me kombëtaren, në një intervistë ka treguar rreth të ardhmes së tij.

“Ato që thonë gazetat rreth Barcelonës janë të pakuptimta. Tregu është i mbyllur dhe unë jam afër rinovimit të kontratës me Juventusin”, ka thënë lojtari.

Pin It