Edhe Inter pas Xhakës

Granit-Xhaka

Edhe Inter i është bashkuar garës për mesfushorin kosovar Granit Xhaka.

Mediat italiane kanë shkruar se Inter ka shprehur interesim për talentin kosovar me pasaportë zvicerane.

Gjatë ditëve në vijim mbetet të dërgohet një ofertë zyrtare e Interit në drejtim të klubit gjerman për mesfushorin prishtinas.

Për Xhakën interesim kanë shprehur edhe skuadra tjera të mëdha evropiane si Arsenal, Liverpool, Bayern Munich, Atletico Madrid dhe Sevilla.

Ndërkohë, ai vlerësohet mbi 30 milionë euro.

Pin It