“Elvisi kthehet në shtëpi”, nisin xhirimet e filmit të ri të regjisorit Fatmir Koçi

 

14047090_623052527868834_9057379935578414503_o

Nisën sot xhirimet e projektit më të ri kinematografik të regjisorit Fatmir Koçi, “Elvisi kthehet në shtëpi”. Qendra Kinematografike Shqiptare publikoi foto nga skenat e para të xhirimeve në Shëngjergj të Tiranës.

Filmi është një bashkëpunim shqiptaro-anglez, me skenar të Jonatan Prëce dhe do të luhet në të dy gjuhët, shqip dhe anglisht.

Filmi sjell situatën e pasluftës në ballkan në 1999, duke trajtuar fatin e disa fëmijëve të mbetur jetimë nga lufta, të cilët takohen me një imitues të Elvis Presley-t. Elvisi fiton jetesën duke argëtuar trupat ushtarake britanike në ballkan, ku jeta e tij do të ndërthuret me dramën e fëmijëve të mbetur në rruge dhe pa familje.

Personazhi i Elvisit do të interpretohet nga aktori Dritan Kastrati, i cili njihet për role të ndryshme në teatrin e Londrës dhe për një bashkëpunim të mëparshëm me regjisorin Koçi në filmin “Pit Stop Mafia”.

“Elvisi kthehet në shtëpi” është një prodhim kinematografik me të cilin regjisori Fatmir Koçi synon të prekë ekranet e kinemave ndërkombëtare.

 

14115622_623052744535479_7478580148884233579_o

14125709_623052927868794_1624416960164237767_o

14115397_623052331202187_7079678635551515221_o

 

Pin It