Ëndrra e Leicester City-t vazhdon (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=quqEWQzrajk&feature=em-uploademail

Ëndrra e Leicester City vazhdon, ndërkohë që i mrekullueshmi Vardy rigjen rrugën e rrjetës.

Leicesteri e ka mposhtur Stoke Cityn e Xherdan Shaqirit me rezultat të thellë 3:0, për ta marrë sërish kryesimin në Premierligë të cilët kanë grumbulluar 47 pikë pas xhiros së 23’të.

Golat për vendasit i shënuan Drinkwater, Vardy dhe Ulloa. Leicesteri tani ka tre pikë më shumë se Arsenali që të dielën përballet me Chelsean në orn 17:00.

12605323_10153853209442769_8115736680355971441_o

Pin It