Garcia kërkon Debuchyn tek Roma

garcia-rudi

Roma është vënë në ndjekje të mbrojtësit të Arsenalin, Mathieu Debuchy.

Trajneri Luis Garcia ka kërkuar mbrojtësin Mathieu Debuchy dhe drejtori sportiv i Romës, Walter Sabatini duket se ka po i plotëson dëshirën trajnerit duke zgjidhur problemin e mbrojtësit të djathtë.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Roma dëshiron ta marrin lojtarin si huazim me të drejtë blerje për 5-6 milionë euro.

Debuchy, që ka luajtur nën urdhrat e francezit në Lille njihet mjaftë mirë dhe është përdorur shumë pak nga skuadra aktuale.

Anësori ka kontratë deri në vitin 2019 dhe forma e mirë e Hector Bellerin do ta bëjë të largohet.

Pin It