Golashënuesit më të mirë në Evropë

bomberat11.png

Mediat botërore i kanë bërë një analizë të shkurtër sulmuesve më të mirë në botë, duke krijuar listën e 10 më të mirëve.

Lista e 5 sulmuesve më të mirë në Evropë hapet me Pierre­Emerick Aubemeyang 18 gola në 17 ndeshje, ne vend te dyte eshte Gonzalo Higuain 16 gola në 17 ndeshje, pas tij vjen Zlatan Ibrahimovic 15 gola në 14 ndeshje. Vendi i katert shkon per Robert Levandovski 15 gola në 16 ndeshje dhe vendi i peste Jamie Vardy 15 gola në 17 ndeshje.

Pin It