Granid Xhaka drejt Premier League

xhaka

Liverpool është i gatshëm të paguajë 50 milionë euro për transferimin e mesfushorit të Borussia Monchenglabdach, Granit Xhaka.

Granit Xhaka do të largohet nga Borussia Monchengladbach, pas përfundimit të këtij sezoni.

Mesfushori kosovar është kapiten i ekipit dhe me paraqitjet e mira gjatë këtij edicioni ka zgjuar interesim nga shumë klube të mëdha.

Por, e përditshmja gjermane “Bild” ka bërë të ditur se Xhaka mund të transferohet në Premierligë.

Liverpool është i gatshëm të paguajë 50 milionë euro për transferimin e tij. Menaxheri i “Reds” Jurgen Klopp kërkon Xhakën në Anfield nga edicioni i ardhshëm.

Por sipas burimeve të ndryshme edhe Arsenali interesohet per Xhakën.

Pin It