Guardiola piketon disa lojtarë për tek City

guardilo

Strategu spanjoll, Pep Guardiola pritet ta marre drejtimin e Machester Cityt në sezonin e ardhshëm.

Kurse, sipas të përditshmes sportive katalune, Mundo Deportivo, trajneri aktual i Bayern Munichut ka dy objektiva që synon t’i transferoj në Etihad.

Fjala është për mbrojtësin e Athletic Bilbaos, Aymeric Laporte dhe mesfushorin e Borussia Dortmundit, İlkay Gündogan.

Guardiola ka në mendje edhe Thiago Alcantaran, të cilin e transferoj në Bayern Munich nga Barcelona në vitin 2013.

Pin It