Haxhinasto flet për herë të parë për dorëheqjen e tij

haxhinasto-1-655x356

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Edmont Hxhinasto ka folur për herë të parë në lidhje me arsyen e dorëheqjes së tij. Haxhinasto ka sqaruar se nuk ka asnjë arsye tjetër përveç angazhimit të tij në partinë Lëvizja Socialiste për Integrim.

Këtë sqarim ai e bëri nga pika kufitare e Hanit të Hotit ku u takua me Eurokomisioneren e Transportit Violeta Bulc dhe me Ministrin e Transportit të Malit të Zi Brajoviç.

Gjatë takimit ata kanë diskutuar edhe një herë për projektin hekurudhor Tirane-Rinas-Durres e cila tashme ka marre fondin nga Berzh.

Ndërkohe Bulc tha se ne te ardhmen shpreson qe te ketë më shumë bashkëpunim midis vendeve në mënyrë që të materializohen projektet në terma financiar.

Pin It