Historia e dashurisë vazhdon, Donnarumma rinovon me Milanin

Gianluigi Donnarumma duket se ka ndryshuar mendje dhe do të vazhdoj kontratët e tij me Milanin. Portierit i është ofruar një pagë e majme pas refuzimit të parë që i bëri kuqezinjve.

Sipas mediave italiane ai do të firmosi kontratën 5 vjeçare për 6 milione € në sezon.

Klauzola do te jet 100 milione € dhe nqs Milani nuk kualifikohet ne Champions klauzola do te jete 50 milione euro. Akordi eshte arritur pritet vetem firma e Donnarumes.

Ndërsa vëllai i tij Antonia Donnarumma do t’i bashkohet Milanit si portier i tretë.

Me këtë rinovim Donnaruma bëhet portieri i tretë me i paguar në botë.

Pin It