Hysaj mbrojtësi i djathtë më i mirë i vitit

Foto LaPresse - Gerardo Cafaro 28/10/2015 Napoli (Italia) Sport Calcio SSC Napoli vs U.S. Città di Palermo Campionato di Calcio Serie A TIM 2015 2016 - Stadio "San Paolo" Nella foto : Hysaj Photo LaPresse - Gerardo Cafaro 28 October 2015 Naples (Italy) Sport Soccer SSC Napoli vs U.S. Città di Palermo Italian Football Championship League A TIM 2015 2016 - "San Paolo" Stadium  In the pic: Hysaj

Të gjithë ekipet italiane për momentin po pushojnë, ndërkohë që mediat italiane kanë nxituar që të bëjnë edhe disa sondazhe për formacionin më të mirë të vitit. “Calciomercato.com” hapi një sondazh edhe për mbrojtësin e djathtë më të mirë të vitit. Në garë ishin Hysaj, Florenzi dhe Peres, dhe në fund këtë vlerësim e fitoi mbrojtësi i Kombëtares sonë,. Me 42 për qind të votave , ai la pas mbrojtësin e Romës Florezni, i cili mori 33 për qind të tyre. Portieri më i mirë u vlerësua nga sondazhet Handnovic, duke lënë pas talentin Donnaruma.

Pin It