Inter nuk e lëshon kreun e tabelës

icardi

Inter arriti të marr një fitore mjaft të rëndësishme ndaj skuadrës së Empolit.

Goli i vetëm i ndeshjes erdhi nga Mauro Icardi në fundin e pjesës së parë fali një asistimi të Perisic.

Pavarësisht se nuk kishte shumë raste dhe rezultatit të ngushtë, janë tre pikët ato që vlejnë më shumë.

Me këtë fitore Inter shkon në kuotën e 39 pikëve pas 18 javësh duke mos e lëshuar vendin e parë të tabelës.

Pin It