Interi e mbyll me humbje fazën e parë

sassuolo-trondit-interin-video_hd

Interi ka pësuar humbje në minutën e fundit të takimit ndaj Sassuolos.

Qendërmbrojtësi i Interit, Miranda, ka bërë një gabim në minutën e fundit të takimit duke shkaktuar penallti pas një ndërhyrje jo të saktë në zonë.

Nga pika e bardh nuk gaboi Domenico Berardi që shënoi për rezultatin përfundimtar të takimit 1:0.

Sfida ishte e ndezur me shumë raste në të dyja portat. Handanovic në një krah dhe Consigli në anën tjetër bën disa pritje spektakolare. Në fuindin e ndeshjes vendosi një penallti e fituar nga Defrel dhe e kthyer në gol nga sulmuesi Berardi.

Ziklatrit mbeten në krye përkohësisht në vendin e parë me 39 pikë, një më shumë se Napoli dhe Fiorentina, por ekipi i Mancinit rrezikohet të parakalohet nga Juventus dhe Napoli.

Pin It