Isco drejt Manchester City-t

<> at Estadio Santiago Bernabeu on October 31, 2015 in Madrid, Spain.

Mesfushori i Real Madrid, Isco flitet se është jo i lumtur me minutat që ka në dispozicion nën drejtimin e Rafa Benitezit dhe pritet të largohet.

Pas një sezoni të mirë që kishte nën drejtimin e Carlo Ancelottit, ku herë pas hera arrinte të futej në ekipin startuese edhe pse kishte për kundërshtarë në pozicion lojtar si Bale, Ronaldo, Kroos, Benzema, Rodriguez e Modric .

Sipas gazetës spanjolle Sport, Manchester City shpreson që ta rrëmbejë lojtarin.

I dërguari special i Cityt, Ferran Soriano pritet të udhëtojë drejt Spanjës që të ofrojë lojtarin që pëlqehet shumë nga Manuel Pellegrini.

PSG dhe Juventusi gjithashtu janë të interesuara për lojtarin.

Pin It