Italia në lëkundje të vazhdueshme, 4.8 ballë tërmeti i natës së fundit

cqmh1buwiaauo_f

Rreth 105 lëkundje të tjera u regjistruan natën e së mërkurës në Italinë Qendrore, duke shënuar kësisoj ditën e pestë rresht të tërmeteve në këtë zonë.

Tërmeti më i fortë i natës së fundit ishte me magnitudë 4.8 të shkallës rihter dhe epiqendra e tij ishte në Marche. Nuk raportohen viktimave ose të plagosur, por vetëm dëme materiale e shkatërrime banesash.

Në ditën e pestë të vijimit të lëkundjeve që prej datës 30 tetor strehimi i banorëve mbetet ende problem. Italia qendrore po kalon një kohë të vështirë pasi që prej muajit gusht ka pësuar tërmete të herëpashershme, të shoqëruara edhe me viktima dhe shkatërrime qytetesh.

Pin It