Ja data dhe ora kur do të zhvillohet “El Clasico”

barcelona-real-madrid-780x439

Barcelona dhe Real Madrid këtë vit takimin e parë do ta zhvillojnë në stadiumin Camp Nou.

Kështu së paku tha kreu i La Ligas spanjolle,Javier Tebas duke dhënë edhe disa detaje rreth derbit më të madh në botë.

“El Clasico do të luhet më 3 dhjetor, në ora 16:15”, tha ndër të tjerash Tebas, ndërsa ndeshja do të jetë e vlefshme për xhiron e 14-të të ligës elitare spanjolle

Pin It